• VTEM Image Show

Temel Lise Nedir ?
PDF Yazdır e-Posta

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan başlayarak eğitimde yeni bir yapının oluşmasına imkân sağladı. Artık dershaneler temel liselere dönüşüyor. Bursa İstanbul Temel Lisesi, 40 yıllık dershane ve okul deneyimini birleştirerek yeni bir anlayışla temel liseye dönüştürüyor.

 

İSTANBUL TEMEL LİSESİ :
40 yıllık okul ve dershane birikimi....

Bugüne kadar dershaneler okullara paralel eğitim kurumları olarak özellikle hafta sonunda öğrencileri sınavlara hazırlamak gibi temel bir görevle çalışmalarını yürütmüşlerdir. Fakat öğrencinin hem okul hem de dershaneye birlikte gitmesi, eğitim süreçleri ve öğrenci açısından birçok sakıncaları beraberinde getirmiştir. Öğrenciler ve veliler okul dershane ikiliği arasında sıkışıp kalmakta ve maddi manevi birçok sorun yaşanmaktaydı. Dershanelerin Temel Liselere dönüşmesinin eğitime yeni bir soluk getireceği inancındayız. Temel Liseler merkezi sınavlara hazırlık tecrübesini okul programıyla birlikte yürütecek, öğrencisine lise diploması verecektir. Hepsinden önemlisi merkezlerdeki yerleşkeleriyle kolay ulaşılan yeni eğitim merkezleri olacaktır. Bursa İstanbul Dershanesi  Eğitim Kurumları da Bursa İstanbul Temel Liseleriyle bu heyecana ortak olacaktır.

Ulaşımı kolay, merkezi yerlerde eğitim.
Hafta içi okul, hafta sonu dershaneye son: Bursa İstanbul Temel Lisesi

Sınavsız öğrenci kabul eden Temel Liseler, yapısı itibarıyla Anadolu liselerinden ayrılacaktır. Öncelikle daha esnek bir programa sahiptir. Programındaki zorunlu dersler, sınavlarda soru sorulan temel branşlardır. Öğrenciler, ilgili olduğu dersleri seçerek, hedef odaklı homojen sınıflarda eğitim alacaktır. Öğrencinin biricik olduğunu ilke edinen istanbulTemel Liseleri, dershanelerin geleneğinden hareketle öğrencisini üniversiteye giriş sınavlarına hazırlarken, ayrıca okul birikimiyle de üniversite hayatını başarıyla geçirebilecek donanımla mezun edecektir.